مشاوره امور گمرکی

مشاوره امور گمرکی به دلیل اهمیت ترخیص کالا از گمرک و یا ارسال کالا به خارج از کشور لازم و ضروری است. امور گمرکی و واردات کالا نیازمند مشاوره امور گمرکی است. به همین جهت دفتر حقوقی بهرام کنعانی اقدام به مشاوره امور گمرکی در خصوص ترخیص کالا نموده است. دفتر حقوقی بهرام کنعانی اقدام به ارائه خدمات و مشاوره بازرگانی در تبریز به همشهریان و هم استانی ها و هر متقاضی در سراسر کشور نموده است. با راهنمایی ها و مشاوره بازرگانی و حقوقی در امور گمرکی به قوانین مهم صادرات و واردات کالا از گمرک به صورت کامل و جامع تمامی امور مربوط به این موضوع های مهم انجام خواهد شد. انجام امور گمرکی نیازمند داشتن اطلاعات و دانش کاملی در این خصوص است. زیرا دارای قوانین بسیار زیاد و پیچیده می باشد.

قوانین گمرکی سخت و پیچیده باعث شده است تا افراد برای انجام این امور بایستی به مشاوره امورات گمرکی روی بیاورند تا بتوانند امور مربوطه را درست انجام دهند. در غیر این صورت و در صورت عدم مشاوره امور گمرکی، افراد برای انجام امور خود دچار مشکلاتی خواهند شد که در نهایت لازم است برای حل این مشکلات به مشاوره امورات گمرکی روی بیاورند. دفتر حقوقی بهرام کنعانی آماده ارائه مشاوره های لازم در خصوص امور گمرکی به تمامی افراد در سراسر کشور است.

ترخیص کالا و انجام امور گمرکی دارای هزینه و نیازمند طی کردن مراحلی است که در ادامه این مبحث به این موضوع و جهات مختلف آن خواهیم پرداخت.

ترخیص کالا در مشاوره امور گمرکی

موضوع مراحل ترخیص کالا در مشاوره امور گمرکی

یکی از موضوعات مورد بحث در مشاوره امور گمرکی موضوع ترخیص کالا و انجام مراحل آن است. تمامی مراحل در مشاوره مذکور به صورت کامل و دقیق برای متقاضی بازگو خواهد شد.  مراحل ترخیص کالا به این صورت است که ابتدا باید ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت می باشد. پس از انجام ثبت سفارش بایستی اقدام به دریافت گواهی ترخیص از شرکت حمل کننده کالا است در صورتی که کالا به صورت دریایی ارسال می شود و یا دریافت قبض انبار برای ترخیص کالاهایی که به صورت زمینی و یا دریایی ارسال شده اند.

اظهار کالا مرحله بعدی است که در این مرحله کالا جهت ارزیابی در سازمان گمرکی کشور آماده سازی می شود. سپس فرایند های مرتبط با ارزیابی و کارشناسی کالا صورت می گیرد. در مشاوره امور گمرکی به متقاضی ترتیب مراحل یادآور خواهد شد که لازم است تا هزینه های مرتبط به امور گمرکی از سوی متقاضی پرداخت شود. پس از انجام این مراحل بایستی محموله برای ترخیص به پایانه حمل و نقل ارسال شود. در نهایت و در مرحله آخر بارگیری و خروج کالا از گمرک که در نهایت منجر به ترخیص کالا می شود.

مشاوره امور گمرکی

خدمات قابل ارائه در مشاوره امور گمرکی

در دفتر حقوقی بهرام کنعانی ارائه خدماتی در خصوص مشاوره امور گمرکی به متقاضیان مشاوره صورت خواهد گرفت که مربوط به امور گمرکی و ترخیص کالا و قوانین گمرکی است. از جمله خدماتی که در مشاوره و راهنمایی امورات گمرکی به متقاضیان ارائه خواهد شد به قرار زیر است:

 ارائه مشاوره امورات گمرکی به طور تخصصی در همه امور مربوط به قوانین گمرک و آیین نامه های اجرایی و مربوط به مراحل ترخیص کالا

ارائه مشاوره امور گمرکی در امور مربوط به ثبت سفارش در سامانه تجارت

ارائه مشاوره تخصصی و کامل در خصوص خدمات ترخیص کالا ها

ارائه مشاوره حقوقی حرفه در امور مربوط به ترخیص کالا های خاص در گمرک

همچنین ارائه راهکار هایی در زمینه حمل و نقل بین المللی

ارائه تمامی مشاوره امور گمرکی و قوانین مربوط به آن و تمامی خواسته های متقاضیان

علاوه بر موارد فوق الذکر لازم است تا به صورت اختصاصی برخی از موارد و معضلات افراد در زمینه ترخیص کالا بپردازیم و اینکه در مشاوره امور گمرکی به این مشکلات رسیدگی خواهد شد و به افراد راهکار و پیشنهاد های برای حل مشکلات به متقاضی ارائه خواهد شد. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

مشکلات مورد رسیدگی مربوط به در مشاوره امور گمرکی

در مشاوره امور گمرکی علاوه بر راهنمایی افراد در خصوص طی کردن مراحل ترخیص کالا، مشاوره اقدام به ارائه راهکار هایی برای حل مشکلات می نمایند.  برخی از مشکلات رایج مربوط به ترخیص کالا که معمولا افراد وارد کننده کالا با آن برخورد داشته اند به شرح ذیل است. هر یک از این معضلات قابل پیگیری خواهد بود و افراد در مشاوره امور گمرکی به طور کامل در خصوص این مشکلات مشاوره دریافت خواهد کرد. به هر حال؛ ممکن است کالا در مدت زمان معمول ترخیص در گمرک ترخیص نشود که دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد که محصولات و کالا های تجار در انبار گمرک می مانند. یا اینکه ترخیص کار نکاتی را برای ترخیص کار انجام نداده است و به همین علت مجوز ترخیص کالا از سوی گمرک صادر نخواهد شد.

عدم مدارک لازم و وجود کالاهای خاص که معمولا برای ترخیص نیازمند طی نمودن مراحل بیشتری است و در نهایت باعث می شود که بازرگان در مورد امور مربوط به ترخیص کالا دچار مشکلاتی شوند. تمامی این موارد در حالی که در زمره مشکلات ترخیص کالا قرار می گیرند به علت وجود مشکلی است که به قرار زیر است؛

کرایه معطلی، ارائه نشدن اسناد مالکیت توسط فروشنده به خریدار، مدارک نادرست یا عدم مدارک لازم و عدم آشنایی صحیح با امور و قوانین گمرکی است. در مشاوره  گمرکی تمامی این موارد مورد بررسی قرار گرفته می شوند و در نهایت افراد با کمک مشاور اقدام به رفع موانع خواهد کرد. مشاوره بازرگانی در تبریز توسط دفتر حقوقی بهرام کنعانی آماده ارائه مشاوره حقوقی حرفه ای و تخصصی است که دارای سال ها تجربه در این زمینه می باشد.

خدمات قابل ارائه در مشاوره امور گمرکی

یکی از موضوعاتی که همواره در مشاوره امور گمرکی مورد سوال متقاضیان مشاوره می باشد مربوط به اسناد گمرکی و اسناد مربوط به ترخیص کالا می باشد. مشاور در مشاوره امور گمرکی تمامی اسناد را با شرح کامل به متقاضی یادآوری خواهد کرد. این اسناد به قرار زیر است:

بارنامه که سند قرارداد حمل  رسید دریافت کالا و سند مالکیت آن است.

پیش فاکتور که بین خریدار و فروشنده بسته خواهد شد و در خصوص اطلاعاتی مربوط به فروشنده و خریدار می باشد.

فاکتور که از اسناد مهمی است که خریدار باید به گمرک تحویل دهند که شامل اطلاعاتی همچون توضیحاتی در خصوص کالا و شرایط پرداخت وجه و … می باشد.

گواهی مبداء که از اسنادی است که نشان دهنده صدور کالا و ساخت کالا از کدام کشور است.

همچنین در مشاوره امور گمرکی به لیست بندی و عدل بندی نیز اشاره خواهد شد که سندی است که جزئیات هر یک از کالا های بسته شده می باشد.

گواهی آزمایش یا بازرسی که نماینده شرکت های بازرسی صادر خواهند کرد.

اسناد حمل کالا بیمه نامه

گواهینامه یا اظهارنامه صادرات

شما میتوانید برای دریافت مشاوره حقوقی به دفتر حقوقی بهرام کنعانی مراجعه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]